• 1.JPG
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.JPG
  • 5.JPG

Czego nie powinien jeść owczarek niemiecki długowłosy?

Aż trudno uwierzyć, że istnieje całkiem spora lista produktów, których nie powinien spożywać nasz pies, szczególnie jeśli jest to pies należący do ras dużych. Te mają szczególnie wrażliwe na zjadany pokarm żołądki. Podanie mu konkretnego produktu bądź wprowadzenie go do stałej diety może spowodować trwałe uszkodzenie zdrowia naszego pupila.

Lista niebezpiecznych produktów

Na liście niebezpiecznych produktów, których owczarek niemiecki długowłosy nie powinien jeść, są przede wszystkim kości drobiowe, popularnie podawane psom na wsiach. Mimo iż kości są gładkie, po ich złamaniu stają się bardzo ostrymi elementami, które mogą uszkodzić przewód pokarmowy zwierzęcia, rozdzierając go lub się niego wbijając. Na czarnej liście znajdują się również owoce, które są źle trawione przez te w przeważającej części mięsożerne zwierzęta. Dla przykładu – winogrona oraz rodzynki zawierają trujące dla nich składniki, a cytrusy, takie jak pomarańcze czy grapefruity powodują silne wymioty.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli nie mamy pewności, co nasze zwierzę powinno jeść, a czego powinno unikać, możemy zapytać odpowiednich ludzi. Najczęściej hodowla owczarków niemieckich długowłosychto odpowiednie miejsce, aby zapytać o tego typu rady. Najlepiej o dietę swojego psa zapytać w momencie jego zakupu. Będziemy mieć wtedy pewność, że psu nie brakuje żadnych wartości odżywczych.

Nasze Psy

Derma Avax Hof

Urodzona: 8.08.2009r.
Ojciec: Faxo v. Fichtenschlag
Matka: Rachel Avax Hof

 
berso

Berso Wilcze Serce

Urodzony: 27.12.2009r.
Ojciec:Sharm Avax Hof
Matka: Nilia Wilcze Serce

astra

Astra Malikowa Zagroda

Urodzona: 20.08.2012r.
Ojciec: Berso Wilcze Serce
Matka: Derma Avax Hof

conti

Conti Malikowa Zagroda

Urodzona: 26.09.2014r.
Ojciec: Berso Wilcze Serce
Matka: Derma Avax Hof

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ACW
PUK
conti

NAPISZ DO NAS

Joomla forms builder by JoomlaShine

Dane Teleadresowe

Początek strony